Afyon Kaplıcaları ve En Şifalı Saatler

Afyon Kaplıcaları ve En Şifalı Saatler

Şifalı suların birçok hastalığı iyileştirdiği uzmanlarca açıklanıyor. Fakat kaplıcaların hastalıkların tedavisinde bilinçli ve doğru kullanılması gerektiği özellikle vurgulanıyor. Hatta kaplıcalar ile tedavi öncesi mutlaka doktora gidilmesi gerektiği vurgulanıyor. Şifalı kaplıcalar ile hastalıklarınızın iyileşmesi için önce doktorunuza başvurarak sonrasında kaplıca tedavisine başlayabilirsiniz. Afyon kaplıcaları fizik tedavi uzmanı doktor hizmeti ile doktor kontrolünde kaplıcalardan faydalanmanızı sağlıyor. Doktorlar kaplıca tedavi süresinin hastalığa göre değiştiğini ancak 21 gün süre ile şifalı sular kullanılır ise tam bir şifa kaynağı olacağını vurguluyor. Fakat ülkemizdeki ekonomik ve sosyal şartlar tedaviyi 7 gün ile sınırlıyor. Kaplıca suyuna kesinlikle tok karna girmeyin diyen uzmanlar, kaplıcaya aç karnına veya yemekten 1,5 saat sonra girilmesini öneriyor.

Afyon Kaplıcaları ve En Şifalı Saatler - Afyon Kaplıca tesis alanı

Kaplıca Suları İle Tedavi Nasıl Yapılır

Kaplıca suları birçok hastalık için tam bir şifa kaynağıdır. Afyonkarahisar kaplıcaları sindirim sistemi hastalıklarına, solunum sistemi rahatsızlıklarına, romatizma hastalıklarına, karaciğere, safra kesesine, cilt hastalıklarına, kadın hastalıklarına, şeker hastalığına, kas ve kemik hastalıklarına çok faydalı sulardır. Kaplıcalar ile tedavi öncesi uzman bir doktora muayene olup sonrasında belli süreler ile kaplıca sularına girip banyo tedavileri, içilerek içme tedavileri ve çamur banyoları ile tedavi uygulanır. Uzmanlar kaplıca sularında 20 ile 30 dakika süre kalınmasını öneriyor. Çok uzun süre kalmak zararlı olacaktır. Kaplıca tesislerinde kalarak gün içerisinde belli aralıklarla 20’şer dakikalık suya girmek çok faydalı olacaktır.

Afyon Kaplıcaları ve En Şifalı Saatler - Afyon Kaplıcaları

Şifalı Kaplıca Hizmetleri

İnsanların hastalıklarını iyileştirmek ya da dinlenmek amacıyla kaplıca sularından faydalanabilmeleri için Afyon kaplıcaları, ılıcalar, hamamlar, içmeler ve termal oteller ile hizmet vermektedir. Kişiler maddi gelirine ve isteklerine uygun olan olarak seçecekleri konaklama tesislerinde kalarak kaplıca sularından faydalanırlar. Afyon termal otelleri her türlü isteğe cevap veren konforlu ve lüks otellerdir. Hem kaplıcanın şifalı sularından faydalanıp hem de çok güzel bir tatil yapabilirsiniz. Veya hastalıklarınıza şifa bulmak için SGK ile anlaşmalı kaplıcaları tercih ederek doktor kontrolünde tedavi olabilirsiniz. Afyon ilinde her bütçeye ve isteğe uygun kaplıca hizmetleri bulunur. İstediğiniz hizmeti alarak kaplıcaların şifalı sularından faydalanabilirsiniz.

Afyon Kaplıcaları ve En Şifalı Saatler - Kaplıca havuzu

Cevap bırakın