Hamamboğazı Kaplıcası ve Faydaları

Uşak ilinin Banaz ilçesinde bulunan Hamamboğazı kaplıcası sağlık yönünden bir çok yararı bulunan şifalı bir bölgedir. Bu doğrultuda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. Günde 12.000 kişiye kadar hizmet veren tesisleri ile Hamamboğazı kaplıcası tam bir termal turizm cenneti olmuştur. Eğlenmek için gelenlerin yanında çok fazla sayıda hastalığına şifa bulan ziyaretçi de bulunmaktadır.

Hamamboğazı Kaplıcası ve Faydaları - termal oteller

Hamamboğazı Kaplıcası Faydaları

Sağlık Bakanlığınca yapılan analizler sonucunda bu kaplıcanın suyunun onlarca farklı hastalığa faydalı olduğu tespit edilmiştir. Başlıca iyi geldiği hastalıklar ise bağırsak, karaciğer ve kide rahatsızlıklarıdır. Ayrıca 60 dereceyi bulan sıcaklığı ve zengin mineral içeriği sayesinde Hamamboğaz kaplıcası suları romatizmal hastalıklara da iyi gelmektedir. Cilt temizliği ve doğal detoks imkanı da sağlaması ile güzelleşmek, güzelleşirken şifa da bulmak isteyen ziyaretçiler için bulunmaz bir fırsat.

Hamamboğazı Kaplıcası Özellikleri

Hamamboğazı Kaplıcası ve Faydaları - termal havuz

Modern tesisler ile tam bir turizm cenneti olan bu kaplıcanın sularından adeta şifa fışkırmaktadır. Saniyede 40 litrenin doğal olarak 60 derece ile yerden fışkırdığı bu şifalı sular özellikle yumuşak doku romatizmalarına birebir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Aynı zamanda içilebilir bir su olduğu için içme yöntemi ile kullanılması halinde sancılı böbrek ağrılarına son vermekte ve insan üzerindeki yorgunluk hissiyatını da almaktadır. Bu yorgunluğun atılmasındaki en büyük sebep ise suyun detoks özelliği taşımasıdır. Bu kaplıcalarda kendinizi adete yeniden doğmuş gibi hissedersiniz.

Hamamboğazı Kaplıcasına Ulaşım

Uşak merkeze 30 km ve Banaz ilçe merkezine sadece 7 km  uzaklıkta olan kaplıca bölgelerine günlük servis imkanları bulunmaktadır. Günde çok kere kalkan servisler sizi kaplıcaya bırakmakta ve tekrar şehir merkezine gitmek istediğiniz zaman da geri götürmektedir. Şehir dışından bu şifalı suları duyup gelmek isteyenler için en rahat olarak uçak yolu ile gelebilirler.

Cevap bırakın