Kaplıca Otelleri ve Hizmet İçerikleri

Kaplıca otelleri, müşterilerine farklı hizmet seçenekleri sunmaktadır. Kaplıcaların sunduğu hizmet çeşitleri kaplıca otellerine göre farklılık göstermektedir. Bu alanda uzun zamandır hizmet veren gelişmiş kaplıca otelleri müşterilerine çok daha farklı hizmet seçenekleri ortaya koyabilmektedir. Kaplıca otel seçimi yapmadan önce sunulan hizmetlerin neler olduğunu iyice araştırmalı, seçimi buna göre yapmalısınız.

Kaplıca Otelleri ve Hizmet İçerikleri - termal oteller

Kaplıca Otelleri ve Sunduğu Hizmetler

Kaplıca otellerinin sunduğu hizmetlerin en başında masaj terapisi gelmektedir. Özellikle eklem ve kas arılarının tedavisi için kullanılan kaplıca otelleri hastanın daha iyi bir sonuç alabilmesi için masaj terapisi hizmeti de verir. Diğer bir hizmet çeşidi ise çamur banyosudur. Çamur, içerisinde farklı mineral çeşitleri barındırır. Bu sebeple de çamur banyosu hem cilt hem de vücut için oldukça faydalıdır. Bunun bilincinde olan oteller müşterilerine çamur banyosu hizmeti ve uzman kontrolünde spor desteği de sunmaktadır. Özellikle kalp rahatsızlıkları, eklem ve kas rahatsızlıkları olan kişiler günlük hayatlarında pek spor yapamazlar. Ancak kaplıca suyunun vücuttaki kas ve eklemleri gevşetmesi sayesinde hafif ölçülerde spor yapabilirler. Aniden ağır spor yapmak hastaya zarar verebileceği için spor aktiviteleri bir uzman denetiminde yapılmalıdır.

Kaplıca Otelleri ve Hizmet İçerikleri - çamur banyosu

Kaplıca Otelinde Sağlıklı Beslenme Hizmetleri

Kaplıca otellerinde sunulan en önemli ekstra uygulamalardan birisi de beslenme desteğidir. Özellikle kaplıca tedavisi uygulanan kişilerin  sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmesi oldukça önemlidir. Kaplıca tedavisi sırasında hastalar büyük oranda su kaybı yaşadıkları için yüksek oranda su tüketerek vücutları için gerekli olan suyu almaları gerekir. Bu sebeple de kaplıca otellerinde genellikle su bakımından zengin olan besinler tüketilir. Ayrıca kaplıca suyu tedavisi sonrası müşterilere su ikramı yapılarak su tüketmeleri önerilir. Yemek olarak da vücuda enerji verecek ve vücudu yormayacak olan sağlıklı ve taze gıdalar tercih edilir. Bu şekilde hastalar tedavilerini en olumlu şekilde tamamlarlar.

Kaplıca Otelleri ve Hizmet İçerikleri - sağlıklı beslenme

Kaplıca Otellerinde Villa Hizmeti

Termal tesislerde villa olanakları da mevcuttur. Özellikle bu tesisler hastalık tedavisi için gelen müşterilere ev olanağı sunmuş olur. Villa içinde bulanan termal havuzlar sayesinde kişiler istedikleri saat diliminde kaplıca sularının şifalarından faydalanabilir, hastalıklarını tedavi edebilirler. Yine pek çok termal tesiste ücretsiz internet hizmeti de sunulur.

Cevap bırakın