Kaplıca suyu içilir mi? Neden? Nasıl?

Kaplıca suyu içilir mi? Neden? Nasıl?

Kaplıca tatili planlayanların aklını kurcalayan birçok soru bulunuyor. Bunlardan birisi de kaplıca suyunun içilmesi konusundadır. Kaplıca suyunun içilip içilmemesi hakkında birçok farklı görüş bulunuyor. Bu görüşlerin temeli ise içeriğe göre etkinin değişeceği yönündedir. İçilecek olan suyun barındırdığı minerallere göre etkisi de farklılık gösteriyor. Oylat kaplıcaları otelleri içerisinde bulunan kaplıca suyunu içmek isteyenlerin öncelikle bu farklılıkları iyi anlaması önemlidir. Peki Kaplıca suyu içilir mi ? Neden?

Kaplıca suyu içilir mi? Neden? Nasıl? - Yalova Termal Oteller

Suyun İçeriğine Göre Etkisi Farklı Olabiliyor

Kaplıca Suyu içilir mi sorusu her ne kadar ilk bakışta olumsuz gibi gelse de içilebilir olan onlarca kaynak suyu bulunmaktadır. Suyun içeriğinde bulunan mineraller etkiyi değiştiriyor. İlk olarak kükürt içerenlerden bahsedilebilir. Bünyesinde kükürt barındıran kaplıca suları sindirim sistemini olumlu yönde etkiliyor. Sindirim rahatsızlıkları çekenler için şifa kaynağı oluyor. Ek olarak kükürt içeren kaplıca sularının farklı etkileri de gözlemlenebilir. Boşaltım sistemi rahatsızlık çekenler için de şifa bulmak mümkündür. Kronik olarak kabızlık sorunu yaşayanların boşaltım sistemlerinde rahatlaması için kükürt içerikli kaplıca suları idealdir. Safra kesesi sorunlarında da yine bu su oldukça etkilidir. Diğer bir kaplıca suyu türü ise karbonatlı içeriği ile dikkat çekiyor. Bu kaplıca suyu türü bildiğimiz maden suyu ile aynı içeriğe sahiptir. Kanın asitliğini düzenleyen bu sular ayrıca mideye de olumlu etkiler sağlıyor. Midenin ekşimesi ve yanması gibi sorunları aşmak için ideal bir sıvı olan karbonatlı kaplıca suları midenin asidik yapısını düzenleyerek yeterli nötr ortamı sağlayabilir. Oylat kaplıcaları fiyatları hakkında araştırma yapanların mutlaka su yapısını da incelemesi gerekiyor.

Kaplıca suyu içilir mi? Neden? Nasıl? - İkbal Termal Otel

Mutlaka Hekim Kontrolünde Yapılmalıdır

Bu sular tüketilmeden önce mutlaka hekimden destek alınması gereklidir. Doktor kontrolünde yapılmayan tüketimler yarardan çok zarar verebilir. Oylat kaplıcaları pansiyon fiyatları hakkında bir araştırma yapanların kaplıca suyu içme istekleri bulunuyor ise öncelikle doktorlarına başvurarak bu konu hakkında detaylı bilgi alması gerekiyor. Bu istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Kaplıca suyu içilir mi? Neden? Nasıl? - Yalova Kaplıca Suları

Cevap bırakın