Kestanbol Kaplıcaları ve Faydaları

Çanakkale’nin Ezine ilçesinin Kestanbol Köyü yakınlarında bulunan Kestanbol Kaplıcaları, yıllardır insanlara şifa dağıtıyor. Kaplıca, insanların tatil yapmaları amacıyla en ideal yerler arasında yer alıyor. Şehir merkezine fazla uzak olmayan bu kaplıcalar, ulaşım açsısından en ideal kaplıcalar arasında yer alıyor. Sıcak su bakımından oldukça zengin olan kaplıcanın suları kalsiyum ve demir içeriyor. Konforlu odaları ve huzurlu doğası sayesinde hem tatil yapmak isteyenler hem de tedavi olmak isteyenler için özel hizmet sunan bu kaplıcalar, her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist misafir ediyor.

Kestanbol Kaplıcaları ve Faydaları - açık alan

Kaplıcaların Tedavi Ettiği Hastalıklar

Kestanbol kaplıcaları, bol mineraller bakımından zengin olduğundan dolayı, şifa dağıtmaya devam ediyor. Romatizma, kadın hastalıkları, solunum yolları hastalıkları, vücudu kuvvetlendirme, nevrit, kemikleri düzene sokma ve daha birçok tedavi edici özellikleri sayesinde bu kaplıcalar sıklıkla tercih ediliyor. Kaplıcalarda güler yüzlü ekipler sayesinde dört dörtlük hizmetle karşılaşacaksınız. Ayrıca yılların geçmişine sahip olan bu kaplıcalar, Aleksandria Troois kalıntılarının olduğu yerde bulunduğundan dolayı hem kaplıcalara girecek hem de oranın tarihi havasını doyasıya yaşayacaksınız.

Kestanbol Kaplıcaları ve Faydaları - küçük termal havuz

Kaplıcalarda Sunulan Hizmetler

Kestanbol kaplıcalarına özel araçla veya İstanbul’dan feribotla ulaşım sağlandığından dolayı ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Düzenlenen turlar ile bu kaplıcalarda ister günübirlik ister aylık olarak kalabilirsiniz. Dört dörtlük hizmet sunan bu kaplıcalar misafirlerini en ağır şekilde ağırlıyor. Kaplıcaya ulaştığınızda birçok hizmetle karşılaşacak ve bu sayede ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde gidereceksiniz. Böylece Kestanbol kaplıcaları sayesinde tatilin keyfini doyasıya çıkaracaksınız. Ayrıca kaplıcalarda sunulan hizmetler arasında; havuz, otel, banyo, motel gibi hizmetler sunuluyor. Bu hizmetler sayesinde kaplıcalarda istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Geniş ve konforlu odalar sayesinde bu kaplıcalarda ister tek başınıza ister ailenizle birlikte kalabilir ve kaplıcaların sunduğu hizmetlerden doyasıya yararlanabilirsiniz.

Kestanbol Kaplıcaları ve Faydaları - termal havuz küçük

Cevap bırakın