Köşdere Kırkgeçit Termal Otel

Tatilinizi şehrin gürültüsünden uzak, yeşillikler içerisinde ve arada sırada Kazdağları’nda yürüyüş yaparak geçirmek isterseniz Köşdere Kırkgeçit Termal Otel’i tercih edebilirsiniz. Köşdere Kırkgeçit Termal Otel aynı zamanda bu doğa manzarası ve Kazdağları’nın tertemiz havasını şifalı sularıyla birleştiriyor. Tesiste ideal sıcaklıkta termal havuzlar ve termal tedavi imkanı vardır. Suyu oldukça şifalı olan tesis içerisinde ayrıca suyun tam kaynağında bulunan 45 derece bir doğal inholasyon odası da bulunmaktadır. Çanakkale’nin Biga yöresinde bulunan otel, şehir merkezine 20 dakika uzaklıktadır. Ayrıca feribotla İstanbul’a da üç saat uzaklıkta bulunmaktadır.

Köşdere Kırkgeçit Termal Otel

Köşdere Kırkgeçit Termal Otel Doğal İnholasyon Odası

Bu oda yüzde yüz nem oranına sahiptir. Yaklaşık 200 yıllık bir geçmişe sahip olan odanın eski hali korunarak yeniden düzenlenmiştir. Odada uzman eşliğinde belirli sürelerde kalınabilir ve astım, bronşit, sinüzit gibi hastalıklara şifa bulunabilir. İnholasyon çok eski zamanlardan beri kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide bazı maddeler buhar halinde akciğerlere verilir. Evlerde yapılan buğu tedavisine benzer bu uygulama otelde uzman bir ekip tarafından yapılmaktadır. Bu odanın tamamen doğal bir kaynak üzerinde bulunması ve yüksek nem oranına sahip olması otelin en büyük avantajlarından birisidir. Ayrıca otelin termal havuzundaki su da şifalı olmasıyla ünlüdür.

Köşdere Kırkgeçit Termal Otel - havuz

Mini Dağ Turları

Otelde orman içi yürüyüş parkurları mevcuttur. İstediğiniz zaman Kazdağları içerisinde yürüyüş yapıp bol bol oksijen kürü yapabilirsiniz. Ayrıca tesiste bulunan dağ bisikletleriyle mini dağ turları da düzenlenmektedir. İstediğiniz zaman bisiklet kiralayabilirsiniz. Bunların yanında çocuklar için bir mini kulüp, mini futbol sahası ve voleybol sahası da bulunan otelde ailenizle birlikte rahatlatıcı, şifalı ve dinlendirici bir tatil yapabilirsiniz. Ailecek kalınabilecek suit odaları da bulunan Köşdere Kırkgeçit Termal Otel yarım pansiyon hizmet vermekte ve bütün odalarında termal su imkanı da bulunmaktadır.

Cevap bırakın