Salihli Kurşunlu Kaplıcaları ve Faydaları

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları Manisa iline bağlı, muhteşem doğası ile iç içe, şehir keşmekeşinden uzak bir yerdir. Kaplıca kaynayan suların çıkardığı buharlı bir dere ortasında bulunmaktadır. Kaplıcanın suyu bikarbonatlı, florürlü etkidedir. Sıcaklık 43 ila 91 derece arasında değişmektedir. Suyun içeriği sebebi ile romatizmal hastalıklar, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, sinire dayalı hastalıklar ve kireçlenmeler gibi hastalık tedavilerinde etkilidir. Tedavinin tamamlayıcı özelliğine sahiptir.

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları ve Faydaları - serbest alan

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları Nasıl Bir yerdir?

Kaplıca büyükşehir karmaşasından uzak, ormanlık bir alanda gerek tedavi gerekse tatil amaçlı bir bölgedir. Aslında gelen kişiler burada doğa ile iç içe olmanın huzurunu yaşarlar. Diğer yandan termal suyun keyfi gerek kaplıcadan gerekse otel kapsamında bireysel odalarından sağlayabilirler.

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları ve Faydaları - gezilecek yerler

Salihli Kurşunlu Suyu Özellikleri

Salihli Kurşunlu Kaplıcalarından gelen termal suyu kullananlarda ilk dakikalarda baş dönmesi yaşanabilmektedir. Bunun sebebi sudaki kükürdün solunmasıdır. Bunun bir zararı olmamakla beraber aksine nefes açılmasında yardımcıdır. Havuz sonrası alınan duş dahi termal su kaplıcalarından geldiği için şifa katlanmaktadır.

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları Manisa’ya 5 km uzaklıkta olup Kurşunlu Çayı vadisinde yer almaktadır. Yemyeşil bir alan içerisinde gerek ortam gerek manzara açısından hem sağlık hatta bazen günübirlik nefes almak amaçlı bir kaçış noktasıdır. Kurşunlu vadisi genel olarak bir cennet köşesi olarak tanımlanır. Buradan alınan deyim yerindeyse büyü sayesinde şehir yaşamından kaçan ve doğal güzellikleri unutanlar için ayrı bir değerdir. Burada her mevsim bir başka güzeldir. Her mevsim ayrı bir renklenme vardır. Mavi, sarı, kızıl renkleriyle örtünen vadi misafirlerine cennette intibası yaratır. Kuş cıvıltıları, atmosferi ile şelaleden akan su ve beraberinde şifa veren termal suyu ile doğal bir tedavi köşesidir. Salihli Kurşunlu Kaplıcaları banyo ve içme açısından yararlanıldığından ph değeri 5.8 dir.

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları ve Faydaları - salihli banyolar

Cevap bırakın