Şamdan Termal Otel

Pamukkale Karahayıt bölgesinde bulunan Şamdan Termal Otel Pamukkale gibi Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden birinde yer almaktadır. Burada bembeyaz travertenler misafirlerini her zaman dört dörtlük bir güzel görüntü ile karşılar. Pamukkale kaynak sulardan ve kaplıca hizmeti veren minerallerden oluşmaktadır. Burası termal suların oluşturduğu travertenlerin yaşanan biri dizi depremlerle dönüşümü olarak tanımlanır.

Şamdan Termal Otel

Termal otel olduğu için odalarda termal havuz ve duş bulunmaktadır. Odalar konforlu olup tüm ihtiyaçları giderebilecek düzeyde dizayn edilmiştir. Otele evcil hayvan kabul edilmemektedir. Aile odaları ve özel odalar mevcuttur. Tesiste 40 oda vardır. 2011 yılında hizmete açılmıştır. Açık havuz, termal havuz ve çocuk havuzu mevcuttur.

Kaplıca Suyunda İçme Kürü Uygulamaları

Kaplıca sularının şifa açısından kullanımları banyo ya da içme kürü şeklindedir. İçme kürü dahilinde kullanımlarda mide sindirim bozukluklarında, kemik erimelerinde, kalsiyum ihtiyacının karşılaşmasında yardımcıdır.

Şamdan Termal Otel - karahayıt

Şamdan Termal Otel ve Özellikleri

Şamdan Termal Otel kadın ve erkeklere özel ayrı ayrı termal havuzlara sahiptir. Termal su, kaynağından geldiğinden sıcaklık 60 dereceyi bulur. Havuzlar sabahtan geceye kadar hizmet verir. Yarım pansiyon ya da oda kahvaltı konseptleri mevcut olup isteğe göre şekillenir. Ücretsiz wifi sistemi mevcuttur.

Pamukkale Termal Kaplıcası Karahayıt’tan suyunu almaktadır. Suyun radyoaktivitesi yüksek olduğundan sıcaklıklar 42-50-56 derecelere varır. Suyun özelliklerine gelince tam bir hipotermal sudur. İçme kürleri uygulandığı takdirde sindirim sistemi rahatsızlıkları, mide hastalıkları, safra kesesi yolları, iltihaplar, diyabet, gut, damar sertliği, bronşit, romatizmal hastalıklarda etkilidir. Karahayıt’ın kendine özgü kırmızı renkte bir şifalı suyu ve çamuru vardır. Bu da mineral bakımından eşsiz bir kaynaktır. Pek çok hastalık için şifa bulunabilir. Banyo uygulamalarında ortopedik hastalıklar, bel ve boyun fıtığı, dolaşım hastalıkları, ameliyat sonrası yaşanan sorunlara yardımcıdır.

Cevap bırakın