Termal Kaplıcalar Hizmetleri ve Faydaları

Termal Kaplıcalar

Kaplıca kelimesi “kaplı” ve “ılıca” kelimelerinden oluşmaktadır ve ılıcaların üstündeki tesislere kaplıca denilmektedir. Kaplıcalarıyla ünlü olan Türkiye’ye yurt dışından da milyonlarca turist kaplıcalarda hem eğlenceli bir tatil geçirmek hem de şifa bulmak için gelmektedir. Türkiye’deki termal kaplıcalar suyunda magnezyum, sülfat, florür, silist, demir, mineral, kükürt, potasyum ve sodyum gibi madeni tuzlar vardır.

Türkiye’nin her şehrindeki termal kaplıcaların her biri farklı hastalıklara iyi gelmektedir. Ayrıca termal kaplıcalar içme suyu, çamur banyosu, hamam ve masaj gibi farklı tedaviler şeklinde de kullanılabilir. Hastalık türüne göre kaplıcaları araştırabilir ve size en iyi gelecek kaplıcaları seçebilirsiniz.

Termal Kaplıcalar Hizmetleri ve Faydaları - termal oteller

Termal Kaplıcaların Faydaları Nelerdir?

Termal kaplıcaların Suyu insan vücudundaki kan akışını hızlandırarak var olan problemleri azaltır. İltihaplanmalara, cilt problemlerine, romatizmaya, ağrılı sinirlere, gut hastalığına, psikolojik rahatsızlıklara, enfeksiyonlara, , kas hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar, bağırsak ve mide rahatsızlıklarına, kadın hastalıklarına, idrar yolu ve böbrek hastalıkları gibi birçok hastalığa şifa olan termal kaplıcalar çok kişi tarafından tercih edilmekte ve iyi sonuçlar vermektedir. Ayrıca termal kaplıcalar solunum yolunu hızlandırır ve kan dolaşımını arttırır.

Ameliyat sonrası meydana gelen yaraları azaltır ve cildi yeniler. Kaplıcalar rahatlık ve huzur açısından da insan psikolojisini düzeltir ve stresi yok eder. Kaplıca tatilinden sonra yeniden doğmuş gibi bir his uyanır insanda. Doğal kaynak sular olan termal kaplıcalar vücuttaki mikropları ve zararlı bakterileri öldürerek vücudun daha dirençli ve sağlıklı olmasını sağlar.

Termal Kaplıcalar Hizmetleri ve Faydaları - termal suları

Termal Kaplıcalarına Kimler Girebilir?

Bazı ağır hastalığı olanlar kaplıcalara girmeden önce doktorlara başvurmalı ve önemlerini en iyi şekilde almalıdır. Kadınlar adet dönemlerinde, doğum sonrasında ve gebeliklerinde kaplıcalara girmemelidirler. Kalp, akciğer ve böbrek yetmezliği olanlar, ağır kansızlık, aşırı kilolu olanlar ve vücutlarında açık yaralar bulunan kişiler kaplıcalara girmeden önce mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Genellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde tercih edilen kaplıcalara istediğiniz mevsim gidip tedavi olabilirsiniz. Ailenizle birlikte eğlenebileceğiniz ve gezebileceğiniz kaplıcalarda muhteşem bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Termal Kaplıcalar Hizmetleri ve Faydaları - termal havuz

Cevap bırakın