Tuzla Kaplıcaları ile İstanbul ‘da Termal Tatil Keyfi

Hazır soğuk günlerde kendini iyice hissettirmeye başlamışken, sıcak bir tatil yapmak ama yollarda uzun zaman geçirmek istemeyen İstanbullulara çok güzel bir öneride bulunmak istiyoruz; Tuzla kaplıcaları.

Şehrin kalabalığından uzak, doğanın içinde, isterseniz tatil köyü tadında isterseniz lüks ve konforlu bir otelde, sıcak suların tedavi edici gücüyle birlikte tatil yapmak için tek yapmanız gereken yazımıza göz atmanız olacaktır. 

Tuzla Termal Otel Listesi

İstanbul Medikal Termal Otel

Tuzla Kaplıcaları ile İstanbul ‘da Termal Tatil Keyfi - İstanbul Medikal Termal Otel

2017 yılında hizmete giren ve 14500 metrekare alan kurulmuş olan İstanbul Medikal Termal Sabiha Gökçen Havalimanı’na 17 kilometre mesafede bulunmaktadır. Tesis içerisinde kadın ve erkek misafirlerin ayrı ayrı kullandığı bir tane kapalı, karma olarak kullanılan bir tane de açık havuz bulunmaktadır. Farklı seçeneklerde toplam 80 odaya sahip tesis içesinde Spa, Plites, Yoga, Streching, Reforming salonları bulunmaktadır. 

Tesiste bulunan doktorların gözetimi altında yapılan aktiviteler arasında; Su içi bel ve boyun traksiyon, Romatoid Artrit, Fibromiyaliji, Kneipp Hidromasaj havuzlarının yanı sıra jakuzi, girdap banyosu, çamur terapisi, sauna ve Türk hamamı hizmetleri de bulunmaktadır.

Tuzla Termal Tesisleri

Tuzla Kaplıcaları ile İstanbul ‘da Termal Tatil Keyfi - Tuzla Termal Tesisleri

Ağaçların arasında doğayla iç içe kurulmuş olan ve her yönü ile insana huzur veren Tuzla Termal Tesisleri, Kadıköy’e 30 kilometre mesafededir ayrıca Anibal’in Mezarı, Darıca Hayvanat Bahçesi, Eski Hisar gibi turistik yerlere çok yakın bir konumda bulunmaktadır. 

Tesis içerisinde 33 standart oda ve 13 bungalov bulunmaktadır. Adeta tatil köyü tadında keyifli ve huzur dolu zaman geçirebileceğiniz tesis, “Oda Kahvaltı” konseptiyle hizmet vermektedir. 

Tuzla Termal Tesisleri’nde termal havuzlar dışında içme kürü, inhalasyon (soluma) tedavisi, çamur bakımı gibi hizmetleri de ziyaretçilerine sunmaktadır.

Tesiste, 3 termal, 1 açık yüzme havuzu, jakuzi, masaj, yürüyüş parkuru, basketbol, voleybol ve futbol sahaları bulunmaktadır. 

Tuzla Kaplıcaları Fiyatları

Tuzla Kaplıcaları ile İstanbul ‘da Termal Tatil Keyfi

İstanbul Medikal Termal Otel’de oda fiyatları, 160 TL’den 460 TL’ye kadar değişmektedir. Tesiste 0 – 6 yaş aralığındaki 1. çocuk ücretsizdir. Tuzla Termal Tesisleri’nin fiyatlarına gelecek olursak; odalar ortalama 150 TL, bungalovlar ise günlük ortalama 250 TL civarındadır.  

Not: Belirtilen fiyatlar dönemine göre değişkenlik gösterebilmektedir. 

Cevap bırakın