Yalova Kaplıcaları ve Gereken Süre?

Yalova Kaplıcaları ve Gereken Süre?

Kaplıcalar içerisinde barındırdığı pek çok mineral sayesinde adeta doğal bir şifa kaynağıdır. Suyunun içerisinde bulunan mineraller ile şifa oranı yüksek olan kaplıcalardan biri de Yalova kaplıcaları olarak belirtiliyor. Bu nedenle her mevsim talep gören kaplıca sularında kalma süresi de fayda sağlaması açısından son derece önemlidir. Özellikle tedavi amaçlı kaplıca tercih edilmiş ise özellikle su içerisinde kalma süresine azami derecede dikkat edilmesi gerekiyor.

Yetkililer kaplıca sularında en fazla kalma süresinin 20 dakika olması gerektiği konusunda uyarıyorlar. Bu süre içerisinde vücut alması gereken mineralleri almış oluyor. Daha fazla kalınması iç organlar için zararlı sonuçlar doğurabiliyor. Eğer düzenli kaplıcaya girilmesi gerekiyorsa her gün en fazla yirmi dakikalık sürelerle girilerek uygulanan kür tamamlanabilir. Özellikle şifa anlamında Yalova Kaplıcaları en sık tercihe edilen yerler arasında yer alıyor. Ayrıca Yalova Kaplıcaları fiyatları belli dönemlere uyguladığı kampanyalar ile pek çok turistin şifa bulmasına olanak sağlıyor.

Yalova Kaplıcaları ve Gereken Süre? - yalova termal oteller

Kaplıca Suyunda Fazla Kalmanın Zararları Nelerdir?

Kaplıca sularının pek çok hastalıkta tedavi edici gerçeği yadsınamaz. Ancak kaplıca sularına girilmeden önce doktor kontrolünden geçmek gerekiyor. Bazı rahatsızlıklarda kaplıca suyuna girilmesi kesinlikle önerilmiyor. Bu hastalıklardan ilki kalp ile ilgili sorunları olanlar geliyor. Kalp hastalarının mümkün olduğunca kaplıca sularında olması önerilmiyor. Vücudunda iltihap hastalık olanlarda da kaplıca sularına girilmesi önerilmiyor. Bu iltihaplı romatizma ya da vücudun herhangi bir yerinde var olan iltihaplı bir rahatsızlık da olabiliyor.

Yalova Kaplıcaları ve Gereken Süre? - Kaplıca Otelleri

Kaplıca sularında iltihabın tüm vücuda yayılması nedeni ile suda olmaları önerilmiyor. Kaplıca suyunda gereğinden fazla kalmak kalp krizine sebep olduğu gibi yüksek tansiyon hastalarına da zarar veriyor. Sinüzit rahatsızlığı olanlar da fazla kaplıca suyunda kaldıklarında sinüslerde iltihaplanma meydana gelebiliyor. Bu nedenle kaplıca sularında kalma süresini aşmamak gerekiyor. Eğer sağlıklı bir kaplıca süresi yaşamak ve tam anlamı ile şifa bulmak için Yalova kaplıcaları bölgesinde vakit kaybetmeden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Bu sayede sağlıklı bir kaplıca dönemi geçirerek rahatsızlıklarınız için çözüm oluşturabilirsiniz. Temiz ve hijyenik olması sayesinde sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Yalova Kaplıcaları ve Gereken Süre? - Termal Oteller

Cevap bırakın