Kış Aylarında Evde Oturmak İstemeyenlere “Tatil ve Tur Önerileri”

Yaz aylarında güneşin sıcaklığını hissederek bolca gezdik eğlendik ama havalar soğumaya başladığında insan eve kapanmak yerine dışarda gezmeyi özlüyor. Bir yanınız dışarı çıkmak istiyor ama diğer yanınız “Bu soğukta nereye gidilir ki?” sorusunu soruyorsa, sizler için hazırladığımız kış tatili önerilerine göz atmalısınız.  

Sıcak Sularla Dinlenip, Rahatlayabileceğiniz Termal Oteller

termal havuz

Termal sular, soğuk geçen günlerin olumsuzluğunu üzerinizden atmak için yerinde bir seçenek olabilir. 45 – 50 derece sıcaklığı bulan ve solunum, dolaşım, cilt ve eklem hastalıklarını tedavi edici gücüyle rahatlamak, dinlenmek, arınmak istiyorsanız çok şanslısınız çünkü ülkemizin hemen hemen her bölgesinde size yakın mutlaka bir termal otel, kaplıca bulabilirsiniz. 

Kar Üzerinde Bir Tatil Kayak Otelleri

Tuzla Kaplıcaları ile İstanbul ‘da Termal Tatil Keyfi - termal havuz

4 mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Türkiye, neredeyse dünyanın kayak merkezi haline geldi. Tüm kayak merkezleri binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptığı için ulaşım oldukça kolay bir şekildedir. Uludağ, Kartepe, KartalKaya, Palandöken ve daha birçok yerde kayak tatili yapabilirsiniz. Üstelik günübirlik turlara katılarak hem doğayı keşfedebilir hem de eğlenceli kayak sporunun keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik illa ki kayak takımına sahip olmanız da gerekmiyor. Otellerin sunduğu kiralama hizmeti ile fazla ücret ödemeden kayak ekipmanlarını kullanabilirsiniz. 

Eski Medeniyetleri ve Doğayı Keşfetmek İçin Yurt İçi Kültür Turları

Çankırı Kaplıcaları ve Faydaları - termal havuz

Türkiye konumu sebebiyle çok sayıda medeniye ev sahipliği yapmıştır ve hala birçok şehirde tarihi kalıntıları görmeniz mümkündür. Bu tarihi ve doğa ile iç içe yapıları kendi gözlerinizle keşfetmek istiyorsanız yurt içi kültür turları yerinde bir tercih olacaktır. Tarihi yeniden keşfetmek sizi heyecanlandırdıysa; Kapadokya Turu ya da Gap Turları tercihini yapabilirsiniz. Tarihi yapılar dışında bir başka seçenek ise doğa güzelliklerine hayran kalabileceğiniz turları da seçebilirsiniz. Örneğin yeşili ve tertemiz havası ile Karadeniz turu veya doğal yaşamı yakından takip edebileceğiniz Ege Köyleri turu seçenekleriniz arasında.

Farklı Ülkeler ve Farklı Lezzetler İçin Yurt Dışı Turları

Farklı Ülkeler ve Farklı Lezzetler İçin Yurt Dışı Turları

Eğer tatilinizi yurt içinde değil de yurt dışında geçirmek isterseniz, Amsterdam, Atina, Barselona, Kiev veya Belgrad turu gibi neredeyse yazamayacak kadar çok olan yurt dışı turlarını tercih edebilirsiniz. Hem farklı şehirler görmek, farklı insanlar görmek, farklı lezzetler tatmak, farklı kültürleri tanımak ve eğlenmek istiyorsanız hem de ekonomik bir tatil arıyorsanız; Yurt dışı turları tam size göre olacaktır. 

Cevap bırakın